Podobne wpisy
📚 Zabawy z „Królującą_literą” w grupie „Pszczółek”_–_październik/listopad_🐝✨_
W ostatnich tygodniach dzieci z grupy „Pszczółek” z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w cyklu zabaw opartych na metodzie Ireny Majchrzak – „Królującej litery”. Był to czas pełen twórczych działań, odkryć i radosnych doświadczeń związanych ze światem liter. Podczas zabaw dzieci: 🔸 poznawały litery poprzez ich „oswajanie” – dotykanie, oglądanie i nazywanie, 🔸 tworzyły własne skojarzenia i…
Projekt edukacyjny pt. „Sensoryczna_Tęcza” w grupie maluszków💜
W ostatnich dniach w grupie I „Kotki” realizowany był kolejny moduł projektu „Sensoryczna Tęcza” – kolor fioletowy. Maluszki uczestniczyły w wielu ciekawych aktywnościach m.in: malowanie dłońmi farbą na dużych arkuszach papieru w rytm muzyki, rozwiązywanie zagadek stymulujących zmysł węchu, udział w zabawach rozwijających percepcję wzrokową np. „Znajdź kolor”. Wszystkim naszym zadaniom towarzyszył kolor fioletowy 😊
Maluszki i dokarmianie ptaków
"Kotki" podczas spacerów w przedszkolnym ogrodzie pamiętają o dokarmianiu ptaków. Dzieci nie tylko poznają nazwy ptaków ale jest to również doskonała okazja do kształtowania poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.
Goście czytają – „Biedronki” słuchają .
W październiku gościliśmy w naszej grupie Mamę Ali, Mamę Mieszka oraz naszego Absolwenta Aleksandra, którzy w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, poświęcili swój czas na czytanie przedszkolakom z gr. I. Dziękujemy bardzo i zapraszamy kolejne, chętne osoby.
Wizyta bibliotekarza w grupie Kotki📖📚
27 marca w grupie „Kotki” gościliśmy pracownika Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach, pana Antoniego Woźnicę. Nasz gość opowiedział o specyfice pracy bibliotekarza, zapoznał z zasadami wypożyczania książek. Dzieci z uwagą wysłuchały również opowiadań czytanych przez pana Antoniego o tematyce wiosennej. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie 🙂
Międzynarodowy_Dzień Praw Dziecka
21.11.24 r. w ramach 35 rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji przedszkolaki przyszły ubrane na niebiesko, solidaryzując się z wszystkimi dziećmi na całym świecie. Dla naszych wychowanków przygotowane zostały ciekawe zajęcia podczas których poznały wybrane prawa dzieci, dowiedziały się, że wszystkie dzieci mają takie…
















