Kącik przyrody w grupie „Misiów”

Wiosna to okres w którym budzi się do życia przyroda, pojawiają się pierwsze wiosenne kwiaty i nowalijki. Z tej okazji dzieci z grupy Misie założyły w swojej sali „Wiosenny kącik przyrody”. Celem zajęć było zachęcenie dzieci do obserwacji przyrody i dbania o przyrodę w najbliższym otoczeniu. Po zgromadzeniu, obejrzeniu nasion i poznaniu cyklu rozwoju roślin cebulowych dzieci przystąpiły do najprzyjemniejszej części – działania praktycznego. Zajęcia były również okazją do kształtowania wielu innych umiejętności: czytelniczych poprzez etykietowanie zgromadzonych roślin oraz do rozwijania logicznego myślenia poprzez odpowiedzi na pytania, wyciąganie wniosków m.in. Dlaczego fasola nie zakiełkowała mimo dostępu do wody i ziemi?

herb_Polski

grupa 1

3 latki

grupa 2

4 latki

grupa 3

4 latki

grupa 4

5 latki

grupa 5

6 latki

Podobne wpisy