Dokarmiamy ptaki
Dzieci z grupy Smerfy uczestniczyły w akcji „Dokarmiamy ptaki zimą”. Przedszkolaki poznały nazwy ptaków, a także dowiedziały się co ptaszki najbardziej lubią jeść zimą.
05.12.24 r. odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców dzieci z grupy „Pszczółki” pt. „Zabawy z wiatrakiem matematycznym”. Podczas zajęć, rodzice mieli możliwość obserwować zachowanie dziecka, poznać jego umiejętności, sposób i tempo pracy. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach dydaktycznych z użyciem wiatraka matematycznego: utrwalały figury geometryczne, orientację w przestrzeni, określały wysokość dźwięków oraz układały rytmy. Nie zabrakło…
Dnia 12.11.2024 r. Dzieci z grupy III „Pszczółki” obchodziły Międzynarodowy Dzień Jeża! 🦔 Przedszkolaki miały wyjątkową okazję dowiedzieć się więcej o tych tajemniczych, kolczastych mieszkańcach lasu, m.in. poznały środowisko naturalne jeży, ich wygląd, sposób poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Dzieci z radością uczestniczyły w zabawach dydaktycznych i ruchowych…
XXIX Miejski Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej – kategoria PIOSENKA 11.04.25 r. W piątek, 11 kwietnia, pięć reprezentantek naszego przedszkola z gr. IV wzięło udział w przesłuchaniach konkursowych XXIX Miejskiego Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej w kategorii PIOSENKA, otrzymując wyróżnienie. Gratulujemy dziewczynkom tego wyróżnienia i życzymy odwagi, wiary we własne możliwości i kolejnych sukcesów.
W październiku 4 -latki z grupy Pszczółek zrealizowały kolejne zadania z zakresu projektu „Alfabet logopedyczny”. Tym razem dzieci usprawniały aparat mowy poprzez ćwiczenia oddechowe wykonując zadania: D jak drzewo i E jak eliksir.
14 grudnia „Żabki” odwiedził Szymon Łubiński, absolwent naszego przedszkola, młody i obiecujący pianista, brat Julki. Szymon zagrał dla przedszkolaków kilka utworów, w tym polskich kolęd, w których śpiewanie Żabki chętnie się włączyły. Dziękujemy Szymonowi za to spotkanie i życzymy samych sukcesów na jego muzycznej drodze. 😊
W dniu 21.04.2023 r. dzieci z grupy ,,Smerfy” odwiedziły siedlecką komendę w Siedlcach. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą policjanta. Jak wygląda codzienna służba policjantów, kto odbiera telefon gdy wykręcamy numer alarmowy 112, do czego wykorzystywane są psy służbowe w policji – na te pytania jak też wiele innych odpowiedzi mogły usłyszeć nasze przedszkolaki….