Sukces w przeglądzie recytatorskim z języka angielskiego „Sea of words”
Miło nam poinformować, że Kornelia z grupy V „Kotki” zajęła III miejsce w przeglądzie recytatorskim z języka angielskiego „Sea of words”. Organizatorem przeglądu jest Europejskie Centrum Szkolenia Językowego Eurolingua w Siedlcach, Miejskie Przedszkole nr 15 w Siedlcach oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach. Celami przeglądu jest m.in. pogłębianie wiedzy o literaturze anglojęzycznej, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz promocja i pomoc dzieciom utalentowanym artystycznie. Serdecznie gratulujemy naszej laureatce ! ☺️☺️☺️
W marcu „Pszczółki” kontynuowały realizację projektu pt. „Alfabet logopedyczny”. Tym razem dzieci usprawniały aparat mowy podaczas zabaw N- Naśladuj mnie, P-Planszówka. Rozwijały wrażliwość słuchową w zabawie O-Odkryj obrazek. Kształtowały słuch fonemowy w zabawie R-Różnicowanie.
W piątek 20.05.22 r. w naszym przedszkolu gościliśmy trenerów i zawodniczki koszykówki z UKS Basket Siedlce. Zajęcia ruchowe i sportowe są bardzo lubiane niemal przez wszystkie dzieci, dlatego też, w ramach promocji zdrowia, trenerzy opowiedzieli o zasadach gry w koszykówkę, a także zachęcali dzieci do codziennego ruchu na świeżym powietrzu. Na spotkaniu nie zabrakło rywalizacji…
Dnia 31.03.2023r. w Urzędzie Miasta Siedlce odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego z okazji Światowego Dnia Kota – kocham, szanuję, dbam. Zadaniem konkursu było stworzenie pracy plastycznej przedstawiającej scenki z codziennego życia z kotem. Szczególny nacisk położony był na aspekt obowiązków małego kociego opiekuna. Wyróżnienie zdobył Konstanty Sałata z grupy „Żabki”. Serdecznie gratulujemy.
” Serduszka dla naszych koleżanek i kolegów” W dniu 27.01.23r nasze małe ” Żabki” wspominały wspaniały czas, kiedy do przedszkola chodziła pełna grupa. Bardzo tęsknimy za wszystkimi dziećmi, które bardzo długo walczą z wirusami, dlatego dzieci namalowały swoim koleżankom i kolegom piękne serduszka.A te wzruszające słowa: Kochamy, Tęsknimy, Czekamy zostały napisane na prośbę naszych kochanych…
W październiku dzieci z gr. III „Pszczółki” realizowały tematykę związaną z bezpieczeństwem na drodze. Dzieci poprzez zabawę przypomniały sobie zasady ruchu drogowego m.in utrwaliły znajomość znaków drogowych , bezpiecznego przejścia przez jezdnię, dowiedziały się jak ważne są odblaski oraz wcieliły się w rolę pieszego i kierowcy.