Dzień Pszczoły w grupie Pszczółek
22 maja grupa „Pszczółek” obchodziła wyjątkowy Dzień Pszczoły, realizowany w ramach naszego projektu badawczego „Owady”. Tego dnia dzieci uczestniczyły w wielu ciekawych aktywnościach związanych z życiem i pracą pszczół.
Przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę na temat etapów powstawania miodu oraz dowiedziały się, jak ważną rolę pszczoły pełnią w przyrodzie. Dzieci wykonały także kolorowe opaski pszczółek, dzięki którym mogły zamienić się w małych mieszkańców ula.
Podczas zabawy ruchowej dzieci zbierały nektar z kwiatów za pomocą szczypiec, ćwicząc przy tym koordynację wzrokowo-ruchową. W grupach wykonały również pracę przestrzenną pt. „Pasieka”, wykazując się dużą kreatywnością i umiejętnością współpracy.
Nie zabrakło również zabaw ruchowych z chustą animacyjną przy muzyce i piosenkach, a także aktywności rozwijających motorykę małą. Dzieci rysowały palcem na „pyłku” z kaszy oraz układały po śladach drogę pszczoły prowadzącą do kwiatka.
To był dzień pełen radości, ruchu i odkrywania fascynującego świata owadów!












