Pszczółki na tropie drzew!
Dzieci z grupy „Pszczółki” z Miejskiego Przedszkola nr 22 w Siedlcach aktywnie uczestniczyły w XIII Siedleckich Dniach Drzewa, organizowanych przez Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki Koło „Podlasie” w Siedlcach oraz Bibliotekę Pedagogiczną im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach.
W ramach przedsięwzięcia przedszkolaki wzięły udział w ekospacerze, podczas którego obserwowały drzewa, poznawały ich nazwy oraz porównywały liście, korę i wysokość. Dzieci uczestniczyły także w zabawie tropiącej na terenie ogrodu przedszkolnego, oglądały prezentację multimedialną o drzewach-pomnikach przyrody oraz utrwalały nazwy drzew podczas zabaw z globalnym czytaniem.
Nie zabrakło również działań plastycznych. Pszczółki wspólnie tworzyły wielkoformatowe rysunki drzew kredkami pastelowymi. Podczas rozmów uczyły się, dlaczego warto szanować przyrodę i jak dbać o drzewa.
Zwieńczeniem projektu było posadzenie sadzonek dębu w doniczkach. Po ukorzenieniu młode drzewka zostaną posadzone na terenie naszego przedszkola.
To były dni pełne odkrywania przyrody, nauki i ekologicznych działań!















