Podobne wpisy
Zabawy muzyczne u Misiów.
Kolejne zajęcia w ramach projektu edukacyjnego pt. „Ukuzabawa – odkrywamy świat muzyki” w gr. Misie. Tym razem dzieci miały okazję zapoznać się z nowymi instrumentami, jakimi są bum bum rurki. Zajęcia miały na celu doskonalenie percepcji i pamięci słuchowej a także szybkiej reakcji na sygnał. Misie uczyły się grać na bum bum rurkach, wcześniej odczytując…
Jesienne spotkanie z bibliotekarzem 🍂🍁
30.10.2024r. gościliśmy Pracownika Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach. Pan Antoni przeniósł przedszkolaków w baśniowy świat jesiennego lasu. Pięknym opowieściom towarzyszyła nastrojowa sceneria z elementami obecnej pory roku. Dzieci z zainteresowaniem słuchały i oglądały piękne ilustracje książek. Dziękujemy naszemu Gościowi za interesujący przekaz, wzbogacenie wiadomości dzieci o jesiennym lesie i jego mieszkańcach oraz za rozbudzanie zainteresowania czytelnictwem.
Konkurs plastyczny z okazji Światowego Dnia Kota
Dnia 31.03.2023r. w Urzędzie Miasta Siedlce odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego z okazji Światowego Dnia Kota – kocham, szanuję, dbam. Zadaniem konkursu było stworzenie pracy plastycznej przedstawiającej scenki z codziennego życia z kotem. Szczególny nacisk położony był na aspekt obowiązków małego kociego opiekuna. Wyróżnienie zdobył Konstanty Sałata z grupy „Żabki”. Serdecznie gratulujemy.
Gr. „Biedronki” włączyła_się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.
29 września 2025r. przedszkolaki słuchały czytania i same podejmowały próby czytelnicze. Dziękujemy naszym Gościom za poświęcony czas – Mamom: Mieszka i Miłosza, Pani Dyrektor i Pracownikom przedszkola. Dziękujemy wszystkim Przedszkolakom z gr. III za aktywne słuchanie wierszy, legend i innych utworów literatury dziecięcej.
„Dzień Kropki” w grupie Kotki 🐱
W dniu 16.09.2024 r. grupa maluszków obchodziła międzynarodowy „Dzień Kropki”. Przedszkolaki w tym dniu uczestniczyły w wielu aktywnościach, których motywem przewodnim była kropka. Celem kropkowych zabaw było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości oraz zachęcenie ich do tworzenia i działania 😊
Wędrówki „Biedronek”.
6 czerwca dzieci odwiedziły Jednostkę Ratowniczą – Gaśniczą nr 1. Przedszkolaki wzbogaciły wiadomości na temat zawodu strażaka i bezpiecznych zachowań. Ćwiczyły umiejętność telefonicznego wzywania pomocy. Sprawdziły swoje siły w kontakcie z wężem strażackim. Dziękujemy p. M. Jurkowi, który wraz z kolegą przeprowadził profesjonalne spotkanie edukacyjne.


