Akcja „Cała Polska czyta dzieciom” w grupie „Pszczółek”
Podobne wpisy
Czuciaki z Krainy Emocji w "Pszczółkach" 🐝 Grupa IV „Pszczółki” w październiku kontynuowała realizację projektu „Czuciaki z Krainy Emocji”. W tym miesiącu dzieci odwiedziły Wyspę Smutku, na której mieszka "Markotek"😥 Przedszkolaki dowiedziały się, czym jest smutek, jakie może mieć rodzaje, w jaki sposób można sobie z nim radzić oraz co pomaga, gdy czujemy się przygnębieni….
🎵 Zabawy rytmiczne i muzyczne z Ewą C. 🎶
03.10.2025 r. w grupie „Pszczółek” odbyły się wyjątkowe zabawy rytmiczne i słuchowe z udziałem absolwentki naszego przedszkola – Ewy C. 🥰 Dzieci miały okazję wspólnie muzykować, poznawać dźwięki gitary akustycznej, ukulele oraz różnych instrumentów perkusyjnych. 🎸🥁 Było dużo radości i śmiechu! Dziękujemy Ewie za piękne spotkanie i wspólne muzykowanie! 💖🎶
Zajęcia profilaktyczne nt. „Bezpieczne ferie”
10.01.24 r. nasze przedszkolaki brały udział w zajęciach profilaktycznych z pedagogiem specjalnym nt. „Bezpieczne ferie”. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z wybranymi formami aktywnego spędzania czasu w okresie ferii oraz uwrażliwienie na bezpieczeństwo podczas zimowych zabaw.
Wizyta Strażaka.
W dniu 30.05.22 r. w grupie II „Kotki” odbyło się spotkanie przedszkolaków z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach- Panem Pawłem, tatą Nikodema. Celem spotkania było zaznajomienie ze specyfiką pracy strażaka oraz z zasadami bezpieczeństwa pożarowego. Nasi podopieczni dowiedzieli się, że praca strażaka jest trudna i niebezpieczna, poznali niektóre z zadań wykonywanych w czasie akcji…
Biedronki i Misie w Fabryce bombek
W piątek 2.12.2022 r. 6-latki z grup „Misie” i „Biedronki” z inicjatywy Rodziców uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Fabryki Bombek „Gepard” w Wołominie, rodzinnej firmie z ponad 25-letnim doświadczeniem. Na miejscu dzieci zwiedziły zakład produkcyjny, zapoznały się ze wszystkimi etapami tworzenia szklanych bombek choinkowych: dmuchaniem, srebrzeniem, lakierowaniem i dekorowaniem. Na koniec przedszkolaki obejrzały galerię ozdób….
„Alfabet_logopedyczny” w grupie „Pszczółek”_🐝🔠😗
W marcu „Pszczółki” kontynuowały realizację projektu pt. „Alfabet logopedyczny”. Tym razem dzieci usprawniały aparat mowy podaczas zabaw N- Naśladuj mnie, P-Planszówka. Rozwijały wrażliwość słuchową w zabawie O-Odkryj obrazek. Kształtowały słuch fonemowy w zabawie R-Różnicowanie.
