Akcja „SadziMy”

Grupa II „Kotki” wzięła udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Nadleśnictwo Siedlce „SadziMY”. Sadzonka sosny z Nadleśnictwa zagościła w naszym ogrodzie przedszkolnym, gdzie została posadzona przez Kotki. Dzieci samodzielnie wykopały dół, umieściły w nim sadzonkę i obficie podlały. Kolejnym zadaniem było nadanie imienia dla naszego drzewka. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wymyślały imiona, ostatecznie nazwały sosnę Sky😊 Poprzez akcję grupa dowiedziała się, że drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków grzybów i zwierząt. Kotki systematycznie opiekują się Sky, podlewają ją i utrwalają zdobytą wiedzę nt. drzew.

herb_Polski

grupa 1

3 latki

grupa 2

4 latki

grupa 3

4 latki

grupa 4

5 latki

grupa 5

6 latki

Podobne wpisy