Przejdź do treści

Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

  Dnia 30.05.2023 r. nasze przedszkole odwiedził pan Antoni Woźnica pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”. Nasz gość przyniósł ze sobą kilka książeczek, z których dzieci wybrały te dla nich najciekawsze, a następnie w ciszy i skupieniu wysłuchały bajek. Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowania książkami, wzbogacanie słownictwa i pobudzanie wyobraźni. Bardzo dziękujemy Panu Antoniemu za poświęcony czas oraz przemiłe spotkanie.

  5.05.2023 r. gościła w maluszkach Kinga Krzymowska- siostra Karolka.Dziękujemy  za przeczytanie bardzo ciekawej książeczki!!!

  „Książeczki czytamy teatrzyki wystawiamy”

  Grupa IV realizując projekt czytelniczo-teatralny przygotowała teatrzyk pt. „Ptaszek z torby wypuszczony ślę życzenia w różne strony” na podstawie książki Hanny Łachockiej Psoty i kłopoty wróbelka Elemelka.

  Akcji pt. „Cała Polska czyta dzieciom” w gr. Misie ciąg dalszy…

  Grupę „Misie” odwiedził pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kaszubskiej. Pani Anna Popiołek przeczytała dzieciom wybrane opowiadania ze zbioru „12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach” i przeprowadziła ciekawą rozmowę z przedszkolakami na temat ich treści.
  Naszą grupę odwiedziła też mama Łucji, która przypominała dzieciom legendę o Bazyliszku. Dodatkowo Misie miały również okazję wysłuchać opowieści o Franklinie czytanej przez Leona.Wszyskim serdecznie – Dziękujemy ♥️😊📚

  Misie- „Cała Polska czyta dzieciom”

  14.12.22 r. w grupie Misiów gościliśmy Panią Elżbietę Michalak- konsultanta ds. edukacji wczesnoszkolnej, awansu zawodowego nauczycieli Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach. Babcia Helenki przeczytała dzieciom piękną bajkę z programu „Klucz do uczenia” – ” O koziołkach spryciołkach”.
  Pięknie dziękujemy 😊

  Spotkanie z kierownik Akademii Sztuk „Piękna 7” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach

  Dnia 12.12.2022 r. mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu kierownik Akademii Sztuk „Piękna 7” przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach, panią Sylwię Walczuk. Pani Sylwia wzięła udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, czytając przedszkolakom z grupy „Kotki” bardzo ciekawe książeczki. Dzieci z zaangażowaniem słuchały czytanych utworów, odpowiadały na zadane potem pytania. Bardzo dziękujemy pani Sylwii za poświęcony czas oraz przemiłe spotkanie 😊

  Goście czytają „Biedronkom”

   

  W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, w ostatnim tygodniu listopada odwiedziła nas Mama Ali oraz absolwent naszego przedszkola – Mikołaj. Wysłuchaliśmy ciekawych opowiadań,  zabawnych wierszy, dowiedzieliśmy się nowych ciekawostek o psach i ich zwyczajach. Bardzo dziękujemy Gościom i zapraszamy ponownie.

  „Misie” „książeczki czytają i teatrzyki wystawiają”📚

  W ciągu ostatnich dni starszaki z grupy Misie miały zaszczyt poczuć się małymi aktorami i wcielić w role bohaterów wierszy dla dzieci.
  W pierwszym etapie 6-latki przez wiele tygodni słuchały wierszy oraz rozmawiały nt. wartości i morałów płynących z utworów zawartych w „Antologii dziecięcej poezji” – jednej z książek zakupionych w ramach realizowanego w naszym przedszkolu „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0”.
  Drugi etap naszej podróży z książką polegał na wielu próbach odzwierciedlania treści wierszy w postaci recytacji i odgrywania scenek teatralnych. Ostatnim etapem był finałowy występ przed publicznością. Misie zaprezentowały się aż 3 razy: przed dziećmi z naszego przedszkola, rodzicami i gośćmi „Niezapominajkami” wraz z P. dyrektor z Przedszkola Niepublicznego „Ochronka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP”. Gratulujemy naszym artystom i dziękujemy wspaniałej publiczności

  Wizyta pracowników Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach📚📚📚

  Dnia 17.11.22 r. w naszym przedszkolu gościliśmy pracowników Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach: panią Grażynę Sobiczewską – Kierownik Wydziału oraz Annę Dziedzinę – konsultanta ds. edukacji wczesnoszkolnej i zarządzania oświatą. Nasi goście wzięli udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Serdecznie dziękujemy pani Grażynie i Annie za przyjęcie zaproszenia, wspólnie spędzony czas oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych naszych podopiecznych.

  Wycieczka Misiów do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kaszubskiej

  Spotkanie z pracownikami Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach

  Od kilku miesięcy nasze przedszkole bierze aktywny udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa NPRCZ 2.0, którego głównym celem jest zakup książek, będących nowościami wydawniczymi do placówki przedszkolnej oraz realizacja działań promujących czytelnictwo. Jednym z nich jest akcja ,,Cała Polska czyta dzieciom”, do udziału której zapraszamy wyjątkowe osoby z naszego miasta. Tym razem na przewodników po świecie dziecięcej literatury zaprosiliśmy pracowników Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach, panią dr hab. prof. Annę Klim-Klimaszewską oraz panią dr Sabinę Wieruszewską- Duraj, doktor nauk humanistycznych. Obie Panie to znane autorki licznych publikacji o tematyce pedagogicznej a także wybitne specjalistki w dziedzinie pedagogiki, które wykształciły wielu siedleckich pedagogów, również z naszego przedszkola. Bardzo cieszymy się, że tak znamienite osoby przyjęły nasze zaproszenie. Panie przeczytały dzieciom książeczki z serii wesołego „Misia Remisia”, a następnie przeprowadziły rozmowę wychowawczą na temat postepowania głównego bohatera. Przedszkolaki z uwagą i radością odpowiadały na pytania gości dotyczące treści wysłuchanych książeczek. Serdecznie dziękujemy pani dr hab. prof. Annie Klim-Klimaszewskiej oraz pani dr Sabinie Wieruszewskiej-Duraj za poświęcony czas, ciekawe i owocne spotkanie.

  Biedronki w bibliotece

  16.11.22 r. dzieci z gr.IV „Biedronki” gościły w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia 2. Uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych utrwalających wiadomości o Polsce i niedawno obchodzonym Święcie Niepodległości.

  Akcja „Cała Polska czyta dzieciom”


  Pracownicy Miejskiego Przedszkola nr 22 w Siedlcach aktywnie uczestniczą w akcji „Cała Polska czyta dzieciom” 📚📚📚

  Konkurs plastyczny ,,Zaczarowany świat bajek – podróżą do krainy wartości” zorganizowany przez Miejskie Przedszkole nr 22 w Siedlcach trwał od 17 września do 17 października 2022 r. Skierowany był do wszystkich przedszkoli publicznych na terenie miasta Siedlce. Przedsięwzięcie to odbyło się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, w którym placówka aktywnie uczestniczy. Celem konkursu była m.in. promocja aktywności czytelniczej, kształtowanie wrażliwości odbioru utworów literackich, rozbudzanie twórczej inwencji dziecka oraz rozwijanie talentów plastycznych przedszkolaków.

  Jury w składzie: Sylwia Wasiuk, Monika Ryś oraz Piotr Jurkowski dokonało profesjonalnej oceny prac, wyłaniając zwycięzców konkursu podczas, której pod uwagę brano między innymi: estetykę wykonanych prac, pomysłowość, zgodność pracy z tematem, a także walory artystyczne takie jak: kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania. Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród laureatom odbyło się 3 listopada 2022 r.

   

  Kategoria wiekowa 3-4 latki:
  Wyróżnienia:
  • Helena Filipek – opiekun: Sylwia Dąbrowska i Aleksandra Pietkiewicz – Supeł, Miejskie Przedszkole nr 14 w Siedlcach
  • Nadia Stefania Głuchowska – opiekun – Magdalena Ambroziak, Miejskie Przedszkole nr 22 w Siedlcach
  III miejsce
  • Maria Pradiuch – opiekun Mirosława Kasperuk, Miejskie Przedszkole nr 22 w Siedlcach
  II miejsce
  • Lilly Korneluk – opiekun Ilona Ilczuk i Anna Jasieńczuk, Miejskie Przedszkole nr 15 w Siedlcach
  I miejsce
  • Kaja Domska – opiekun Irena Wierzbicka i Edyta Cabaj, Miejskie Przedszkole nr 26 w Siedlcach

  Kategoria wiekowa 5-6 latki:
  Wyróżnienia
  • Lena Kościesza – opiekun Anna Ziemniewicz i Elżbieta Zacharczuk, Miejskie Przedszkole nr 26 w Siedlcach
  • Laura Wojtowicz – opiekun Klaudia Kamecka i Magdalena Mućka, Miejskie Przedszkole nr 9 w Siedlcach
  III miejsce
  • Łucja Górecka – opiekun Ewelina Patej, Miejskie Przedszkole nr 22 w Siedlcach
  II miejsce
  • Maria Soćko – opiekun Edyta Gawron i Joanna Szybka, Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 20 w Siedlcach
  I miejsce
  • Alicja Walczak – opiekun Anna Chmielińska, Miejskie Przedszkole nr 27 Siedlcach

  ​Laureaci konkursu otrzymali dyplomy, drobne upominki oraz nagrody książkowe pozyskane z funduszy otrzymanych w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Wszystkim dzieciom oraz nauczycielom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.

  Misie „W podróży z książką”

  W ramach realizowanego przez nasze przedszkole „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0” w miesiącu październiku 6 – latki z grupy Misie pogłębiały wiedzę na temat książki.
  Podczas różnorodnych aktywności dzieci zapoznane zostały z zasadami korzystania z książek; stworzyły kodeks czytelnika; utrwalały zasady kulturalnego zachowania w miejscach użyteczności publicznej; odwiedziły bibliotekę przedszkolną; uczyły się dostrzegać morały oraz wartości płynące z bajek i baśni m.in.: dobroć, sprawiedliwość, pracowitość i wytrwałość w działaniu; poznały historię i dowiedziały się „Jak powstaje książka?”; podejmowały próby wcielania się w rolę aktora przygotowując się do grupowego występu; wcielały się w rolę ilustratora podczas projektu „Moja książeczka” samodzielnie wykonując okładkę i ilustracje oraz zakładkę do własnej książki; brały udział w projekcie ” Z książeczki na karteczki” rysując ilustracje do bajki „Jak pies z kotem”; zakończyły projekt „Książka w plecaku” z pierwszą lekturą pt. „Mela i Groszek- Mela ma zły dzień”.

  Dziękujemy rodzeństwu i rodzicom naszych Misiów a także wszystkim nauczycielkom, które w tym czasie nas odwiedziły za miło spędzony czas i piękne czytanie bajeczek

  Udział Rodziców w akcji „Cała Polska czyta dzieciom” 📚📚📚

  Głośne czytanie dziecku
  literatury ma wiele zalet, między innymi:
  · buduje mocną więź między dorosłym i dzieckiem,
  · wspomaga emocjonalny rozwój dziecka,
  · rozwija język, pamięć i wyobraźnię,
  · uczy myślenia, poprawia koncentrację,
  · wzmacnia poczucie własnej wartości dziecka,
  · poszerza wiedzę ogólną,
  · uczy wartości moralnych, pomaga w wychowaniu,
  · kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie.

  Dziękujemy Rodzicom naszych podopiecznych za dotychczasowy udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Zachęcamy do aktywnego udziału w akcji wszystkich Rodziców☺️

   

   

  Zapraszamy do zapoznania się z treścią linku 📖📚

  https://www.mbp.siedlce.pl/aktualnosci/newsy/2022/11/spotkanie-z-dr-aleksandra-piotrowska

  Wizyta Siedleckiego Ączka w naszym przedszkolu 🐇🐰

  Zapraszamy do obejrzenia relacji:

  https://www.facebook.com/100002577694125/posts/5536848419744360/

   

  Spotkanie z panią Małgorzatą Rek, autorką i ilustratorką książek dla dzieci”

  12 października dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w spotkaniu z panią Małgorzatą Rek autorką i ilustratorką książek dla dzieci. Autorka zaprezentowała dzieciom wiele swoich książek, czytała wierszyki oraz przedstawiła wiele kolorowych ilustracji do swoich utworów. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

  Wyjście do biblioteki grupy „Kotki”

  Dnia 06.10.2022 r. dzieci z grupy III udały się na wycieczkę do biblioteki szkolnej, która mieści się w Szkole Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach. Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w lekcji bibliotecznej, podziwiały księgozbiory, zapoznały się z zasadami zachowania się w bibliotece. Serdecznie dziękujemy pracownikom biblioteki za spotkanie.

  Drodzy Rodzice, dziś 10.10.22 r. nastąpiło otwarcie naszej przedszkolnej „Biblioteki na parapecie”. Dziękujemy za zaangażowanie i dostarczenie wielu ciekawych i mądrych książeczek. Zapraszamy do wypożyczania i czytania naszych pociechom ♥️📖📚

  „Zaczarowany świat bajek – podróżą do krainy wartości”
  międzyprzedszkolny konkurs plastyczny.

  Organizatorem konkursu jest Miejskie Przedszkole Nr 22 w Siedlcach.
  Konkurs przeznaczony jest dla dzieci przedszkolnych w wieku 3 – 6 lat.

  Czas trwania konkursu: 14.09.2022 r. – 17.10. 2022 r.

  Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką z wyłączeniem prac przestrzennych na temat: „Zaczarowany świat bajek – podróżą do krainy wartości”.

  Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie i życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom.

  Dyrektor i Rada pedagogiczna Miejskiego Przedszkola nr 22 w Siedlcach

   

  Z radością informujemy, iż nasze przedszkole zostało zakwalifikowane do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0″

  📚📘📖🎒

  Zapraszamy do odwiedzenia profili:

  NPRCz: https://www.facebook.com/nprcz2.0

  MKiDN: https://www.facebook.com/MinisterstwoKulturyiDziedzictwaNarodowego

  MEiN: https://www.facebook.com/ministerstwo.edukacji.nauki

  W ramach uczestnictwa w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa grupa ,,Smerfy” i ,,Kotki” realizowały projekt edukacyjny pt. ,,Przygody Krasnala Hałabały”. Głównym założeniem projektu było wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej, rozbudzanie ciekawości przyrodniczej, promowanie czytelnictwa oraz wzbogacenie ogólnej wiedzy o świecie. W miesiącu czerwcu dzieci z obu grup poznały postać Krasnala oraz autorkę książki L. Krzemieniecką. Poprzez różne formy i metody poznawały ciekawe przygody Hałabały oraz wykonywały prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik.

  herb_Polski

  grupa 1

  3 latki

  grupa 2

  4 latki

  grupa 3

  4 latki

  grupa 4

  5 latki

  grupa 5

  6 latki

  Skip to content