Podobne wpisy
Spotkanie z Instruktorem Zumby
Dla zdrowia dzieci przedszkolnych i prawidłowego ich rozwoju psychoruchowego ważne jest zaspokojenie potrzeby aktywności ruchowej. W tym okresie życia dzieci ustawicznie szukają okazji do zaspokojenia naturalnej potrzeby ruchu. Ważne jest aby jak najczęściej stwarzać dziecku okazję do zdrowego „wyżycia się”. Dlatego w naszym przedszkolu w dniu 18.06.2021 r. dzieci z grupy Misiów wzięły udział w…
„Zajęcia pokazowe z dronem”
Dnia 8.09.23 r. w gr.ŻABKI odbyły się bardzo ciekawe zajęcia.Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały, patrzyły a nawet sterowały dronem.Dziękujemy panu Jakubowi S. za przekazanie cennych wiadomości i poświęcenie swojego czasu.
Wędrówki „Biedronek”.
6 czerwca dzieci odwiedziły Jednostkę Ratowniczą – Gaśniczą nr 1. Przedszkolaki wzbogaciły wiadomości na temat zawodu strażaka i bezpiecznych zachowań. Ćwiczyły umiejętność telefonicznego wzywania pomocy. Sprawdziły swoje siły w kontakcie z wężem strażackim. Dziękujemy p. M. Jurkowi, który wraz z kolegą przeprowadził profesjonalne spotkanie edukacyjne.
„Dzień Piekarza”
W kwietniu grupa "Żabki" poznała etapy produkcji chleba, od ziarna do gotowego bochenka. Dzieci rozwijały wiedzę o zdrowym odżywianiu i roli piekarza oraz narzędzi i sprzętu używanego do wypieku chleba. Tego dnia "Żabki" zostały uświadomione, że chleb jest symbolem ciężkiej pracy wielu ludzi: rolnika, młynarza i oczywiście piekarza.
Akcja „Bezpieczny przedszkolak”
13.09.24 r. w ramach akcji „Bezpieczny przedszkolak” nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach oraz strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach. Nasi wychowankowie zapoznali się z pracą policjanta i strażaka. Przybliżyli sobie elementarne przepisy pieszego i rowerowego ruchu drogowego, poznali zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni oraz przejściu dla pieszych….
Wycieczka piesza do Miejskiej Biblioteki
Dnia 24 lutego 2025 roku dzieci z grupy III „Pszczółki” wybrały się na pieszą wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 2 w Siedlcach. Celem wizyty było wypożyczenie książek oraz zapoznanie się z zasadami korzystania z biblioteki. Podczas wizyty przedszkolaki miały okazję obejrzeć zgromadzone zbiory, dowiedzieć się, jak prawidłowo dbać o książki oraz jak funkcjonuje…










