„Spotkanie z przedstawicielami WORD-u z Siedlec”

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że wpajanie właściwych nawyków dotyczących bezpiecznego zachowania się na drodze, powinno rozpocząć się już w przedszkolu. Wiedza i umiejętności nabyte w dzieciństwie, z pewnością będą procentować w przyszłości. Wychodząc z takiego założenia w dniu 16.11.21 r. dzieci z naszego przedszkola, wzięły udział w zajęciach dotyczących ruchu drogowego, które zostały poprowadzone przez przedstawicieli Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach. Zajęcia uatrakcyjniły rekwizyty i makiety, przez co dzieci świetnie się bawiły, wcielając w rolę kierowców, pieszych oraz policjanta. Poprzez zabawę utrwalały jak należy prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drogach i w ich otoczeniu. Na zakończenie spotkania zaproszeni goście wręczyli naszym przedszkolakom drobne prezenty w postaci opasek odblaskowych. Mamy nadzieję, że zdobyte wiadomości pozwolą najmłodszym bezpiecznie poruszać się po drodze, a odblaski – widoczne z daleka pozwolą kierowcom zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza o tej porze roku.

herb_Polski

grupa 1

3 latki

grupa 2

4 latki

grupa 3

4 latki

grupa 4

5 latki

grupa 5

6 latki

Podobne wpisy