Międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego „Przyjaciele Zippiego”

6-latki rozpoczęły realizację międzynarodowego programu promocji zdrowia psychicznego „Przyjaciele Zippiego”, który dedykowany jest dzieciom w wieku 5-7 lat. Program kształci i rozwija umiejętności psychospołeczne, uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Program został gruntownie przebadany i ewaluowany w Danii oraz na Litwie. Składa się z 6 części:
1. Uczucia
2. Komunikacja
3. Nawiązywanie i zrywanie relacji
4. Rozwiązywanie konfliktów
5. Radzenie sobie ze zmianą i stratą
6. Dajemy sobie radę

Obecnie obie grupy 6-latków kończą realizację treści z części 1. Uczucia, której celem jest kształcenie umiejętności rozpoznawania i nazywania uczuć: smutku, szczęścia, złości, radości, zazdrości i zdenerwowania oraz poznanie sposobów poprawiania własnego samopoczucia.

herb_Polski

grupa 1

3 latki

grupa 2

4 latki

grupa 3

4 latki

grupa 4

5 latki

grupa 5

6 latki

Podobne wpisy

  • Dzień Bezpiecznego Internetu – 11.02.2025 r.  11 lutego 2025 r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Podczas zajęć dzieci zdobywały wiedzę na temat zasad mądrego i bezpiecznego korzystania z sieci. Pomogła im w tym prezentacja multimedialna, a także emocjonująca gra w koło fortuny, dzięki której mogły rozróżniać pozytywne i niebezpieczne sytuacje w internecie. Przedszkolaki…

  • „Żabkowe pierniczki”

    Święta tuż,tuż…więc czas na pieczenie pierników.15.12.23r. w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw.Dla dzieci 4letnich był to pracowity ranek.ŻABKI poznały składniki i sposób wykonania ciasta,potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa.Efektem pracy  dzieci były blaszki pełne pierniczków.Bardzo dziękujemy p.Danusi D.- babci Tosi D.za poświęcony czas.

  • Wizyta w Teatrze.

    Grupy II, III, IV i V udały się 31.05.22 r. na wycieczkę autokarową do Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach, z celu obejrzenia spektaklu teatralnego pt. „W pracowni Pana Kleksa”. Nowatorska inscenizacja z wykorzystaniem światła UV była połączeniem różnych technik scenicznych i efektów specjalnych, co bardzo zaskoczyło i wzbudziło duże zainteresowanie wśród naszych przedszkolaków. Ponadto…

  • ,, Z wizytą na Poczcie" W czwartek 30 października w ramach zajęć o zawodach sześciolatki z gr.  V ,,Żabki" wybrały się na wycieczkę do urzędu pocztowego. Dzieci poznały etapy drogi listu, zobaczyły stanowiska pracowników poczty i dowiedziały się jak ważna jest praca listonosza.📮